Време

Сончево со умерена облачност

Претпладне во Македонија по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а преку денот времето ќе биде сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 13 Целзиусови степени.

Во Скопје претпладне со услови за слаба магла, преку денот сончево со умерена облачност и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Утре ќе се задржи стабилно време со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Од недела следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд.

 

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе