Време

Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието повремено умерен ветер од северен правец.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 28 Целзиусови степени,Маврово 21, Охрид 24,Битола 26, Крива Паланка 25, Берово 24,Кавадарци 30, Дојран 31.

Временската прогноза за утре е сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и температури од 23 до 33 степени.

Граѓаните и општата јавност исто така се важен штит за укажувачите.

повеќе

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе