Време

Сончево со умерена облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а попладне ќе има мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 19 до 30 Целзиусови степени.

Скопје 17, Маврово 19, Охрид, Битола и Крива Паланка 24,  Берово 22, Кавадарци 28, Дојран 30. 

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, а дневните температури ќе се движат од 19 до 28 степени.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе