Време

Сончево со умерена облачност

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 26, Мврово 19, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка 23, Берово 22, Кавадарци 26, Дојран 27 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 20 до 28 степени.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе