Време

Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието повремено умерен ветер од северен правец.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 28 Целзиусови степени,Маврово 21, Охрид 24,Битола 26, Крива Паланка 25, Берово 24,Кавадарци 30, Дојран 31.

Временската прогноза за утре е сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и температури од 23 до 33 степени.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе