Време

Сончево со умерена облачност

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 14 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид, Битола и Кавадарци 16, Крива Паланка 14, Берово 13, Дојран 20.

 И за утре прогнозата е сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Дневните температури ќе се движат од 10 во Маврово до 18 степени во Дојран.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе