Време

Сончево со умерена облачност

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 20 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид 17, Битола, Крива Паланка и Берово 19, Кавадарци 22, Дојран 24.

Прогнозата и за утре е сончево со мала облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 14 до 24 степени.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе