Време

Сончево со умерена облачност

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 23 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид 19, Битола 22, Крива Паланка 19, Берово 18, Кавадарци 24, Дојран 25.

И за утре прогнозата е сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 25, Маврово 21, Охрид 19, Крива Паланка и Берово 21, Кавадарци 28, Дојран 27.

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе