Време

Сончево со умерен северозападен ветер

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 23 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 21, Битола 22, Крива Паланка 20, Берово 19, Кавадарци 24, Дојран 25.

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 24, Маврово 18, Охрид 22, Битола 24, Крива Паланка 21, Берово 20,Кавадарци 26, Дојран 27.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе