Време

Сончево со температури до 31 степен

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 30 Целзиусови степени, Маврово 20. Охрид 24, Битола 28, Крива Паланка 27, Берово 24, Кавадарци 30, Дојран 31.

Утре времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 21 до 32 степени.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе