Време

Сончево со температури до 17 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови ќе биде пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и утринска температура до 3 степени, а дневна до 17 степени. Mаврово 7, Охрид, Битола и Крива Паланака 11, Берово 10, Кавадарци и Дојран 16.

Утре времето ќе биде сончево и потопло, ќе дува умерен североисточен ветер, а дневните температури ќе се движат од 10 до 20 степени..

 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе