Време

Сончево со мала облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 8 Целзиусови степени, Маврово 4, Охрид и Битола 10, Крива Паланка 8, Берово 9, Кавадарци 11, Дојран 14.

Утре времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 7 до 15 степени.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе