Време

Сончево со мала локална облачост

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерено локална облачност и со засилен ветер од северен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната температура  од  четири до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 14 степени. Маврово 4, Охрид 12, Крива Паланка и Берово 9, Битола 11, Кавадарци 15, Дојран 16.

Од утре не очекува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од западен правец и температури од 16 до 21 степен.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе