Време

Сончево со мала локална облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. 

Дневните температури во Скопје ќе достигнат до 26 Целзиусови степени, во Маврово 17, Охрид 21, Битола 24. Крива Паланка 22, Берово 21, Кавадарци 26, Дојран 27,

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец и дневни температури од 19 до 29 степени.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе