Време

Сончево со мала локална облачност

Наутро студено и понекаде во котлините со појава на магла. Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

Дневните теператури ќе достигнат во Скопје 9 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 10, Битола, Крива Паланка и Кавадарци 11, Берово 12, Дојран 16 степени.

 И утре ќе имаме сончево време со мала локална облачност и претежно тивко. Наутро ќе е студено и по котлините и вдолж Повардарие ќе има услови за појава на магла. Дневните температури ќе се движат од 9 до 16 степени.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе