Време

Сончево со мала облачност

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. 

Утринската температура ќе се движи од три до десет степени, а дневната температура од 20 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе достигне до седум степени, а дневната температура до 27 степени. Маврово 20, Охрид 23, Битола 26, Крива Паланка и Берово 24, Кавадарци и Дојран 27 степени.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе достигнат до 30 степени, а УВ индексот 7.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе