Време

Сончево, попладне на северот нестабилно со локални врнежи од дожд

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови засилен југозападен ветер.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 25 Целзиусови степени, Маврово 15, Охрид 20, Битола 26, Крива Паланка 23, Берово 21, Кавадарци 27, Дојран 26.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови. Дневните температури ќе се движат од 11 до 28 степени.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе