Време

Сончево, попладне изолирани поројни врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

Во Скопје максималната дневна температура че биде 32 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 29, Битола 31, Берово и Крива Паланка 28, Кавадарци 35, Дојран 36.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 24 до 37 степени.

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе