Сончево и топло време со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе е поинтензивен на североистокот. Максималната температура ќе се движи од 29 до 36 степени, а УВ-индексот е 8.

Во Скопје исто така ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 34 степени.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови во југоисточните делови ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 22 степени, а максималната од 30 до 39 степени.

 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе