Време

Сончево и топло, утре попладне дожд

И за денеска временската прогноза е сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Дневните температури ќе се движат од 25 до 34 Целзиусови степени: Скопје 31, Маврово 25, Охрид и Битола 29, Крива Паланка и Берово 28, Кавадарци 32, Дојран 34.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има услови за нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Дневните температури ќе бидат од 23 до 31 степен.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе