Време

Сончево и топло со температури и до 19 степени

И денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер и високи дневни температури.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 14 Целзиусови степени, во Маврово 10, Охрид и Крива Паланка 13, Битола 14, Кавадарци 15, Берово 12, Дојран 19 степени.

Прогнозата и за утре е претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер и дневни температури од 13 до 19 степени.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе