Време

Сончево и топло со температури до 38 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје максималната дневна температура че достигне 36 Целзиусови степени, Маврово 28, Охрид 30, Битола 34, Крива Паланка 31, Берово 30, Кавадарци 37, Дојран 38.

И утре времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец и температури од 30 до 38 степени.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе