Време

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Во Македонија денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне особено во западните делови ќе има појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 28 до 35 Целзиусови степени. 

Во Скопје, претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, а од пладневните часови ќе има појава на краткотрајна нестабилност со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Следува период на топло време, повремено со изолирана појава на нестабилност во попладневните часови со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено за време на викендот и на почетокот на следната недела.

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе