Време

Сончево и топло, попладне локална нестабилност со пороен дожд

Прогнозата за времето во Македонија за денеска е сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 33 Целзиусови степени, Маврово 25 , Охрид 29, Битола 32, Крива Паланка 29, Берово 28, Кавадарци 35, Дојран 36.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе