Време

Сончево и топло

Денеска времето во цела Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе биде 9.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 31, Маврово 24, Охрид 26, Битола 29, Крива Паланка 28, Берово 27, Кавадарци 32, Дојран 33 Целзиусови степени.

И утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен источен ветер, а дневните температури ќе се движат во интервал од 26 до 35 степени.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе