Време

Сончево и топло

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 29 Целзиусови степени, Маврово 12, Охрид 16, Битола 18, Крива Паланка 17, Берово 16, Кавадарци 21, Дојран 23.

И утре времето во целата земја ќе биде сончево и топло, ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од 13 степени во Маврово, 18 во Охрид и Берово, 20 во Битола, Скопје 23 до 24 во Дојран.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе