Време

Сончево и многу топло, УВ индекс 9

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 34 Целзиусови степени, Маврово 26, Охрид 31, Битола 33, Крива Паланка и Берово 30, Кавадарци 36, Дојран 38.

И за утре прогнозата е сончево и многу топло време со температури до 38 степени. 

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе