Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска е биде сончево и многу топло со утринска температура од 12 до 20, а максимална дневна од 28 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје времето ќе биде слично, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

Според УХМР, до сабота ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени. Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, а максималните температури ќе бидат во постепено опаѓање.

 

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе