Силен земјотрес во Албанија од 5,5 степени, почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес од 5,5 степени според Рихтеровата скала регистриран е во Албанија, 34 километри северозападно од близина на Тирана, а почуствуван е и во Македонија. Епицентарот бил на длабочина од 10 километри.
Повеќе детали наскоро.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе