Време

Променливо облачно со слаб северозападен ветер

Во првата половина од денот времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 31, Маврово 22, Охрид 26, Битола 29, Кавадарци 33, Крива Паланка и Берово 27, Дојран 35 Целзиусови степени.
За утре прогнозата е сончево со мала до умерена облачност, попладне со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје 32, Маврово 24, Охрид 28, Битола 30, Крива Паланка 28, Берово 27, Кавадарци 34, Дојран 36 степени.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе