Време

Променливо облачно со повисоки дневни температури

Времето во Maкедонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои во текот на денот ќе престануваат. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 8, а дневната од  8 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 6, а дневната ќе достигне до 12 степени. Во Маврово 3, Охрид, Битола и Крива Паланка 9, Квадарци 13, Берово 8, Дојран 14.

Од утре следува период на стабилно и сончево време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во пораст.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе