Променливо облачно, попладне дожд и снег на планините

Времето денеска во Македонија че биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 13 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 12, Битола 13, Крива Паланка 11, Берово 10, Кавадарци 15, Дојран 16.

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намали. Дневните температури ќе се движат од 5 до 12 степени.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе