Време

Претпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

Претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 24 Целзиусови степени, Крива Паланка 21, Берово 20, Кавадарци 26, Маврово 16, Охрид 21, Битола 22, Дојран 28 степени.

За утре прогнозата е променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје 22 степени, Крива Паланка 20, Берово 19, Кавадарци 24, Маврово 14, Охрид 18, Битола 20, Дојран 26 степени.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе