Време

Претпладне сончево, попладне облачно со локални врнежи од дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има локално зголемување на облачноста проследено со врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне облачноста повремено ќе се зголемува и во делови од котлината е можен краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе биде 20 Целзиусови степени. Маврово 14, Охрод и Битола 21, Крива Паланка и Берово 16, Кавадарци 22, Дојран 26.

Утре времето ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 22 степени.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе