Време

Претпладне сончево, попладне облачно

Времето претпадне ќе биде претежно сончево со мала обачност. Од пладне облачноста ќе се зголеми и особено на југозапад ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 10, Охрид 14, Битола 17, Кавадарци 19, Крива Паланка 16, Берово 14, Дојран 21.

Прогнозата за утре е променливо облачно, попладне нестабилно, со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град. Дневните температури ќе бидат во Скопје 19 степени, Маврово 10, Охрид 14, Берово 12, Крива Паланка 13, Кавадарци 19, Дојран 20 степени.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе