Време

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 30 Целзиусови степени, Маврово 22, Охрид 26, Битола 29, Крива Паланка 25, Берово 26, Кавадарци 31, Дојран 33. 

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од 20 до 31 степен.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе