Време

Претпладне сончево, попладне локален дожд и ретки грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Минималната температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната дневна од 24 до 31 степен: Скопје 29, Маврово 22, Охрид 25, Битола 27, Кавадарци 30, Крива Паланка 26, Берово 24, Дојран 31.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денеска во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Во наредните денови ќе биде претежно стабилно и релативно топло време.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе