Поради врнежи од снег, забрана за движење на тешки моторни возила на Ѓавато

Поради врнежи од снег, вечерва од 20:30 часот е воведена забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот превој Ѓавато.

Од АМСМ информираат дека поради превртено возило, денеска од 16:00 часот во прекин е сообраќајот за тешки моторни возила на патниот правец Штип – Миладиновци.

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила има и на кракот Маврово-Дебар.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе