Поради силниот ветер два авиони наместо во Скопје слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони наместо да слетаат на скопскиот аеродром, беа пренасочени, кон Охрид и Приштина.

Патничкиот авион „Боинг 737-752" коj вчера кружеше над Скопје околу еден час поради неможноста да слета на Скопскиот аеродром заради силниот ветер, беше пренасочен кон аеродромот во Приштина.

Исто така заради силниот ветер, авионот на „Визер“ од Малта кој требаше да слета вчера на скопскиот аеродром беше пренасочен кон охридскиот аеродром.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе