Попладне дожд и грмежи, од утре пак топло време

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, а околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во северните делови.

Утринската температура ќе се спушти од 12 до 18, а највисоката температура ќе достигне од 25 до 32 степени.

Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе