Време

Почнува период на сончево и топло време

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 23 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 21, Кавадарци 22, Крива Паланка 18, Берово 17, Дојран 24 степени.

И за време на викендот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 степени.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе