УХМР

Од утре стабилно време

Стабилно време најавуваат метеоролозите за утре, но со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени.

Како што информираат од УХМР, во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Времето денеска е претежно облачно, особено во западните и северните делови каде попладне на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието и на повисоките места. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени. 

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе