Време

Облачно со засилен северен ветер, од утре сонце

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно облачно и значително посвежо со засилен, повремено и силен северен ветер. Ќе има и врнежи од дожд, особено претпладне, а во јужните делови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 18 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид и Битола 19, Крива Паланка 17, Берово 16, Кавадарци 20, Дојран 22.

Од утре ќе имаме претежно сончево време со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во пораст - Скопје 21, Маврово 17, Охрид 18, Битола 20, Крива Паланка 19, Берово 18, Кавадарци 22, Дојран 24 степени.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе