Време

Облачно со сончеви периоди

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини магливо и студено. Кон крајот на денот во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови, ќе има локални врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до 11 степени, а дневната температура од шест до шест до 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната температура до шест степени. Mаврово 8, Охрид 10, Битола 6, Крива Паланка 9, Берово 8, Кавадарци 7, Дојран 12.

Утре времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време. Дневните температури ќе се движат од 6 степени во Маврово и Берово, Охрид 8, Скопје 9 до 13 степени во Дојран.

Нови врнежи од дожд и снег на планините се очекуваат во вторник.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе