Време

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 21, Маврово 14, Охрид 19, Крива Паланка 20, Берово 19, Битола 20, Кавадарции и Дојран 23 Целзиусови степени.

Прогнозата за утре е променливо облачно, во попладневните часови ќе има нестабилн аоблачност, која ќе биде проследена со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури - Скопје 19, Маврово 15, Охрид 20, Битола 19, Крива Паланка 22, Берово 17, Кавадарци 21, Дојран 22.

И во наредните денови се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе