Време

Облачно со повисоки дневни температури

Денеска времето ќе биде променливо облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните часови.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје, Маврово и Крива Паланка 9 Целзиусови степени, Охрид 7, Битола 8, Кавадарци 12, Берово 7, Дојран 14 степени.

Прогнозата и за утре е  претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе бидат во Скопје 10, Маврово 5, Охрид 7,Битола 9, Кавадарци и Дојран 12, Крива Паланка 9, Берово 6.

За в недела прогнозата е претежно сончево и потопло со дневни температури од 9 до 15 степени. 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе