Време

Oблачно со локален дожд и југозападен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови, кои на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од југозападен правец. Во делови од котлината ќе има повремен слаб дожд. Максималната температура ќе достигне до 15 степени. Маврово 2, Охрид 8, Битола 12, Крива Паланка 11, Берово 9, Кавадарци 16, Дојран 18.

Утре времето ќе биде променливо облачно, попладне во западните делови со повремен слаб дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 16 степени.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе