Време

Облачно и студено

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претежно во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од -4 до 5 Целзиусови степени.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 5 степени, Маврово -4, Охрид 0, Битола 1, Крива Паланка 2, Берово 1, Кавадарци и Дојран 5.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од -2 до 9 степени.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе