Време

Наутро магливо, потоа облачно со умерен јужен ветер

Времето во Македонија наутро наместа ќе биде со појава на магла, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. 

Во Скопје наутро со појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер и дневна температура од 12 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид 12, Битола 11, Крива Паланка и Берово 10, Кавадарци 12, Дојран 13.

Утре наутро наместа ќе има магла, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 13 степени.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе