На Попова Шапка 32 сантиметри снег

Најстудено, со минимални минус пет степени, утрово беше во Берово, а максимални четири степени се измерени во Виница.

Според УХМР, до 8:30 часот температурите биле: -2 во Скопје-Петровец и Битола, -1 Струмица и Маврови Анови, 0 во Крива Паланка, Тетово, Претор, Штип, Демир Капија и Гевгелија, еден степен во Прилеп и Куманово, два во Скопје-Зајчев Рид и Дојран, како и три во Kрушево.

Висината на снежната покривка во осум часот била 32 сантиметра на Попова Шапка, 11 сантиметри во Маврови Анови и 10 сантиметри во Крушево.

УХМР информира дека времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност во западните делови. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 17 до 23 степена.

Во Скопје сончево и топло со мала локална облачност. Максималната температура ќе достигне до 22 степена.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе